Bannery & Promo O projektu
Registrovat Kontakt
58. den | 6. Sezona 1 dnů 15 hodin a 23 minut 1.1. 2021 - 1.3. 2021

STATISTIKY

1386 Hráčů

3 Aliancí

184 Planet

47 Hvězd

v1.25.0

Přihlášení

Ztracené heslo

Pro registraci klikněte zde

O projektu

SGU-Game je on-line webová hra, která se inspirovala televizním seriálem Stargate Universe od studia MGM. První myšlenka vznikla na začátku roku 2016. V té době byl vývoj pouze v teoretické a plánovací rovině. Rozhodovalo se jakému ze Stargate seriálů se hra přizpůsobí, kterým se inspiruje.


Stargate SG-1 byla pro hru zavržena, protože již v té době se na internetu vyskytovalo množství her, které byly na tomto tématu založené. Zvažovala se Atlantis a Universe. Nevýhodou Atlantis byl relativně malý vesmír ve kterém se seriál odehrával a celkově komornější atmosféra než u SG-1. Hlavním důvodem ale byla skutečnost, že jediným větším rozdílem mezi SG-1 a Atlantis byla hloubaka příběhu, která byla u Atlantis nižší. Staragte Universe tak představovala mnohem větší výzvu a manévrovací prostor pro vytvoření hry.


Vývoj začal v létě 2016, kdy byly položeny základy. Základní uživatelské funkce. Vytvoření herního cyklu, automatizace procesů. Tato fáze se odehrávala v privátním režimu. Po létě 2017 byla hra zveřejněna a byl umožněn vstup malému kolektivu hráčů. Začalo se testovat a podařilo se vytvořit malou herní komunitu se kterou se vyvíjely nové funkčnosti a mechanismy.


Největši deficity měla hra vždy po grafické stránce, která byla již v počátcích projektu upozaděna a věnovala se jí pozornost až v roce 2018. První pokus o redesign ale nepřinesl požadovaný výsledek a tak jsme se o to samé pokusili v roce 2019. S tímto výsledkem už panovala spokojenost.


Finální spuštění SGU-Game je naplánováno na 1. března 2020.